Straipsniai2014-10-18 :: Kaip prižiūrėti čiužinį?Beveik trečdalį savo gyvenimo mes praleidžiame miegodami, tad kodėl nepasistengus, kad miegojimo vieta būtų kaip įmanoma švaresnė ir patogesnė? Keli paprasti žingsniai- prežiūra, valymas ir skubus reagavimas į dėmes- padės ilgai išlaikyti čiužinį švarų ir gaivų.
Išvėdinkite.Kuo dažniau leiskite čiužiniui pajautsi gryną orą. Padedami draugų, kai tik galite išneškite čiužinį į lauką. Būdami namuose galite atitraukti užuolaidas, plačiai atidaryti langus ir leisti tiesioginiams saulės spinduliams pasiekti čiužinį. Vėdindami pašalinsite užsilikusius kvapus, o tiesioginiai saulės spinduliai veiks kaip natūrali dezinfekavimo priemonė.
Nuimkite lovos užtiesalus.Jeigu negalite išnešti čiužinio į gryną orą, kasdien pravėdinkite jį iki galo atitraukdami lovos užtiesalus arba visiškai juos nuimdami. Palaukite bent trisdešimt minučių prieš vėl paklojant lovą. Taip užkirsite kelią drėgmės didėjimui, kuris sukelia pelėsio kvapus ir blakių bei kitų kenkėjų atsiradimą.
Atgaivinkite.Kuomet keičiate patalus, nuimkite visus uždangalus ir paberkite valgomosios sodos ant čiužinio. Ja palaikykite bent kelias valandas ir tuomet kruopščiai išsiurbkite. Kaip ir jūsų šaldytuve, valgomoji soda ant čiužinio bus tikras kvapų magnetas. Ant sodos galite pridėti ir savo mėgstamų atpalaiduojančių kvapų, tokių kaip levanda ar vanilė.
Apverskite.Tam, kad čiužinys liktų patogus, reikia jį apversti kas šešias - aštuonias savaites. Nepamirškite čiužinio apsukti į visas puses bei apversti. Verčiant niekada nekelkite už čiužinio rankenėlių - jos dažniausiai būna įsiūtos labai lengvai ir skirtos tik įstatyti čiužinį į vietą. Taip pat patikrinkinte gamintojo sudarytas apvertimo instrukcijas, nes kai kurių naujų čiužinių apsukti nereikia.
Puoselėkite.Kai skalbiate patalus ir čiužinys lieka niekuo neapdengtas, išpurškite jį švelnaus kvapo oro gaivikliu. Pasirinkite tokį kvapą, su kuriuo galėsite miegoti, pavyzdžiui levandų, vanilės ar kvapniosios kanangos. Prieš paklojant lovą, leiskite kvapams įsigerti ir išdžiūti.
Įkaitinkite.Skalbiant patalynę, nustatykite aukščiausią galimą temperatūrą (prieš tai patikrinus skalbimo instrukciją). Tai padės išnaikinti visus lovoje užsiveisusius vabalus. Prieš paklojant lovą įsitikinkite, kad patalynė yra visiškai sausa.
Išvalykite.Jeigu ant čiužinio netikėtai išsipila gėrimas, dėmių atsiranda nuo gyvūnų ar nutinka bėda vaikams dėl spanuojamų košmarų, reikia reaguoti skubiai. Pirmiausia, reikėtų sausu rankšluosčiu sugerti kuo daugiau drėgmės. Sunkiausias žmogus namuose turėtų atsistoti ant rankšluoščio, gulinčio ant šlapios čiužinio vietos. Tokiu būda galima sugerti daugiausiai skysčio, kuris pateko giliai į čiužinio vidų. Kuomet didžioji dalis drėgmės yra sugerta, reikia pabarstyti valgomosios sodos ant dėmės ir aplink ją. Tai padės pašalinti užsilikusius kvapus bei sugers likusią drėgmę. Valgomają sodą ant čiužinio palikite pernakt, arba dar ilgiau, jeigu dėmė didelė.
Papildomi sluosknai.Norėdami pridėti gaivumo, užtieskite keletą sausų užvalkalų ant čiužinio ir tuomet paklokite patalynę. Įsitikinkite, kad užvalkalų kvapas netrikdys jūsų miegant. Jeigu jums pradeda skaudėti galvą, reikėtų pakeisti kvapą.
Apsauga.
Apdenkite savo čiužinį medvilniniu sluoksniu. Tai padės sugerti prakaitą bei kūno aliejų. Karts nuo karto šį apdangalą išplaukite, kad išsaugotumėte taip ilgai siektą čiužinio gaivumą. Įvertinkite straipsnį |