Straipsniai2011-03-14 :: Kilimas – kaip dekoro priemonė. Praktiniai kilimo panaudojimo patarimai
Jei kilimas Jums tėra priemonė šildanti kojas ir leidžianti vaikščioti namuose basomis, tuomet Jūs niekada nebuvote susimąstę apie kilimo, kaip interjero detalę. Vertinant kilimus, kaip savitas interjero dekoravimo detales, atsiveria kur kas platesnės interjero kūrimo galimybės.
Pagrindinė kilimo paskirtis yra suteikti interjerui jaukumo, vizualiai užpildyti tuščias erdves arba jas atskirti. Pasinaudojus šiuolaikinių kilimų gamybos technologijų teikiamomis galimybėmis, iš stačiakampio formos, niūrios pastelinės spalvos grindų dangalo, galima padaryti žaismingą, ryškų bei įvairiaformį interjero akcentą.
Taigi, į ką reikia atkreipti dėmesį norint optimaliai bei originaliai panaudoti kilimą kuriant darnų interjerą?
• Naudokite kilimus tikslingai, t.y. sujungti arba atskirti tam tikras erdves, pvz. Prieškambaryje, svetainėje ir pan. Netinkamai parinktas kilimas griauna interjero vientisumą ir išbaigtumą.
• Jei naudojate daugiau nei vieną kilimą toje pačioje erdvėje, rinkitės skirtingų dydžiu ar formų kilimus, nes to paties dydžio bei formos kilimai vizualiai suskaidys interjerą į dvi lygias dalis.
• Jei naudojate daugiau nei vieną kilimą toje pačioje erdvėje, rinkitės to paties arba panašaus stiliaus kilimus, priešingu atveju sukursite vizualų disonansą.
• Kilimas nebūtinai turi būti tamsus ir niūrus. Tuo atveju, kuomet kilimas yra derinamas prie esančio interjero, kilimo stilius, rašto motyvai bei spalvos intensyvumas turi derėti su jau esamu interjeru bei sukurti vientisumą. Jei kilimas tampa viso interjero dėmesio centru, tuomet natūralu, kad jis turi būti ryškus, traukiantis dėmesį bei kontrastuoti spalvos intensyvumu su sienų ar baldų atspalviais. Spalvos bei intensyvumo kontrastas nėra tas pats. Pavyzdžiui, sodrios žalios spalvos kilimas bei lengvas, žalsvas pastelinis sienų atspalvis nėra tas pats kaip ryškiai raudonas kilimas bei baltos sienos.
• Atsižvelgdami į turimą erdvę bei aplinką, kurią norite sukurti, galite rinktis skirtingo storio, raštų, formų bei medžiagų kilimus. Standartiškai, kilimai būna stačiakampio, ovalo arba apskritimo formos. Tačiau kilimas taip pat gali atkartoti tam tikro gyvūno kontūrus ar bet kokį kitą objektą, svarbu, kad interjero visuma pateisintų vieno ar kito dekoro pasirinkimą.
• Tais atvejais, kuomet kilimas dengia visą patalpos plotą, patariama, kad kilimas būtų 30-50cm mažesnis iš visų kraštų nei patalpos perimetras, taip vizualiai praplėsite patalpą.
• Kilimas, kuris tiesiamas po valgomuoju stalu, turėtų būti apie 60cm didesnis už stalo plotą iš visų pusių, taip užtikrinsite pakankamai vietos kėdės kojoms, net tais atvejais kai kartu su kėde atsitrauksite nuo stalo.
• Kilimai koridoriuose ar kituose siauruose praėjimuose turėtų būti 7-10cm siauresnis nei koridorius bei apie 20-35cm trumpesnis koridoriaus galuose.
• Visuomet tiesdami kilimą, atsižvelkite į grindų tipą bei kilimo apačią. Tarp grindų ir kilimo turi būti speciali medžiaga neleidžianti kilimui slinkti ar riestis.
BaldaiĮvertinkite straipsnį |